,,Alive. Żywi" Scott Sigler - trylogia Generacje [premiera]

,,Alive. Żywi" Scott Sigler
Budzą się w ciemności, w ciasnej przestrzeni, której nie pamiętają. Potem napotykają korytarz - jeden, drugi, trzeci. Nie wiedzą dokładnie, ile mają lat. Wydaje im się, że niedawno mieli po dwanaście, ale wyglądają prawie na dorosłych. Co się stało z ich rodzicami, domami, życiem? Jak mają się wydostać? Kto ich tu umieścił? Czy ten ktoś chroni ich przed jeszcze większym zagrożeniem, czy trzyma w niewoli, z której trzeba uciekać?PREMIERA 2 czerwca 2016

~*~
Już od kiedy przeczytałam opis tej książki to miałam ochotę ją przeczytać, bo zapowiadało się naprawdę niesamowicie, a teraz kiedy ją skończyłam jestem pod wielkim wrażeniem. Nie spodziewałam się, że książka będzie tam mocna i wgniecie mnie w fotel. Tak bardzo się w nią wciągnęłam, że pochłonęłam ją w 2 dni. Jak tylko na chwilę od niej odchodziłam od razu miałam ochotę wrócić głodna wrażeń i ciekawa co dalej się wydarzy. A ta okładka? Po prostu cudo. Jestem tak zakochana w tej okładce, że aż żałuję, że tak szybko ją przeczytałam, bo nie zdążyłam się jeszcze nacieszyć nią i wymacać jak książkoholik. 

Główna bohaterka M. Savege budzi się w trumnie, nie wie czemu się w niej znalazła. Kiedy udaje jej się wydostać okazuje się, że w sali jest więcej trumien. Już samo to wydaje się tajemnicze i czytelnik od razu ma ochotę rozwiązać zagadkę, czemu się tam znaleźli... Savege na pozór nie wydaje się silna i odważna, ale z czasem zmienia się silną przywódczynię. Autor stworzył również całą masę innych bohaterów, którzy zgrabnie są wpleceni, nie mylą się czytelnikowi, a przede wszystkim pisarz stara się każdego z nich wpleść akcję. 
,,Alive. Żywi" Scott Sigler

Książka jest pełna zawrotów akcji, które naprawdę są mocno zaskakujące. Autorowi perfekcyjnie udaje się budować napięcie. Od samego początku nie zdradza żadnych szczegółów, wszystko jest tajemnicze i pod znakiem zapytania. Czytając pojawiają się tylko kolejne pytania, przez które czytelnik jest głodny odpowiedzi i nie może się oderwać, bo ma silną potrzebę poznania odpowiedzi na te wszystkie pytania. Ja byłam tak ciekawa tego wszystkiego, że siedziałam całe popołudnie nad książką, bo niesamowicie chciałam poznać prawdę. 

Scott Sigler pisze tajemniczo, wciągająco  i wiarygodnie. Powieść wciąga coraz bardziej swoją obezwładniająca narracją, wyróżniającymi się bohaterami oraz tajemnicą, którą koniecznie chcemy rozwiązać. Pełna akcji, uzależniająca i budująca napięcie książka, który wciągnie niemal każdego czytelnika. 
Będzie to moja kolejna trylogia, którą z pewnością pokocham, a i być może wy pokochacie. Autor wie jak podkręcić atmosferę i dodać więcej dreszczyku emocji na koniec. Jedno jest pewne. Musicie przeczytać tą książkę! Gorąco polecam. I nie pozostaje mi nic innego jak dać tej powieści najwyższą ocenę. 

Ocena: 10/10 
Autor: Scott Sigler
Przekład: Marek Cieślik 
Ilość stron: 380
Rok wydania: 2016
Gatunek: powieść młodzieżowa
Wydawnictwo: FEERIA YOUNG 

Za świetną książkę i możliwość jej przeczytania przedpremierowo, dziękuję wydawnictwu Feeria Young! 

0 komentarze:

Prześlij komentarz