CHŁOPAK Z SĄSIEDZTWA Kasie West [przedpremierowo]

,,CHŁOPAK Z SĄSIEDZTWA" Kasie West


Od śmierci mamy Charlie Reynolds przebywa głównie w męskim towarzystwie - ma trzech starszych braci i sąsiada, honorowego członka rodziny. Jest zdeklarowaną chłopczycą i woli grać z kumplami w kosza, niż bawić się w jakieś gierki i flirty. Jednak gdy musi sama zarobić na kolejny ze swoich mandatów za przekroczenie prędkości, nagle ląduje w butiku z eleganckimi ubraniami.
Wszystkie stresy Charlie odreagowuje wieczorami, gadając przez płot z Bradenem, sąsiadem i przyszywanym czwartym bratem, który zna ją lepiej niż ktokolwiek. Ale nawet się nie domyśla, że Charlie kryje pewną tajemnicę: jest w nim zakochana. I za żadne skarby mu tego nie zdradzi, bo nie chce go stracić.
~*~

,,Chłopak z sąsiedztwa" to kolejna powieść tej autorki, która zachwyci czytelniczki. Jest to kolejny gorący tytuł na Polskim rynku, po który warto poznać. Pokochacie tę książkę za pełną prostotę i naturalizm.

Główna bohaterka Charlie jest dziewczyną, która woli raczej uprawiać sport i biegać niż malować się i rozmawiać z dziewczynami o kosmetykach. Jest osobą energiczną, pełną optymizmu i humoru. Polubiłam tę bohaterkę za to, że przypomina mi jaka kiedyś byłam. Kocham jej sarkastyczne teksty, które mnie sprawiały, że ciężko było się nie uśmiechać. Bracia Charlie są tak fajni, że sama chciałabym mieć taką rodzinę, która tak się o mnie troszczy, momentami aż jej zazdrościłam. No ale nie wszystko jest tak szczęśliwe jak się wydaje, ponieważ straciła mamę, lecz na szczęście wyrosła na silną dziewczynę z fajnym charakterem.

,,- Ponieważ to tutaj jest jak sen. Nie musi być prawdziwe. Wydaje się niemal, że unosimy się tuż za granicą świadomości, mogąc mówić wszystko, cokolwiek zechcemy, a rankiem, jak to bywa ze snami, ten stan się powoli rozwiewa. To tak jakbyś ty spał teraz w swoim łóżku tam na górze, ja zaś w moim, a tę rozmowę toczyła nasza podświadomość." 

Książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, ponieważ nie jest to tylko denny romans dwojga nastolatków lecz jest to bardzo życiowa i pełna realizmu książka. Mamy wrażenie jakbyśmy czytali prawdziwą historię dziewczyny, a nie tylko książkę. Autorka postarała się aby nie tylko miłość odgrywała tu ważną rolę, a również sport, rodzina, praca (by zapłacić mandaty za przekroczenie prędkości) i pokazanie, że dziewczynie nie musi zależeć tylko na wyglądzie.

,,CHŁOPAK Z SĄSIEDZTWA" Kasie West


Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że miłość jest tuż obok. Pragniemy jej, ale jak wszystko wychodzi na jaw stwierdzamy, że nie chcemy by do tego doszło. W takiej sytuacji zostaje postawiona Charlie. Co wybierze?
Książkę czytało mi się bardzo szybko, byłam zaskoczona jak bardzo mnie pochłonęła i jak bardzo ciekawił mnie rozwój wydarzeń. Lekkie pióro autorki sprawia, że czytelnik pożera historię dobrze się przy tym bawiąc. Jak tylko odkładałam powieść, to od razu chciałam do niej powrócić. Ta książka zasługuje na to by być bestsellerem! Właśnie takich książek potrzebujemy, które z łatwością oderwą nas od rzeczywistości i pozwolą zagłębić się w tak cudownej lekturze, od której nie sposób się oderwać.

,,Chłopak z sąsiedztwa" to kolejna książka na mojej liście, która zdobyła moje serce swoim realizmem, uroczą historią i tak przekonującą bohaterką. Autorka usnuła błyskotliwą, wciągającą i wiarygodną powieść o miłości. Mamy tu świetnie nakreślonych i psychologicznie rozbudowane postacie. Gorąco polecam!


Ocena: 9/10 | Autorka: Kasie West | Przełożył: Jarosław Irzykowski | Ilość stron: 350 | Rok wydania:  2016 | Gatunek: powieść młodzieżowa | Wydawnictwo: Feeria Young

PREMIERA: 12 października 2016
,,CHŁOPAK Z SĄSIEDZTWA" Kasie West

Za książkę i możliwość objęcia patronatem dziękuję wydawnictwu Feeria Young.


Obsługiwane przez usługę Blogger.