7 SPOSOBÓW, JAK ROBIĆ LEPSZE ZDJĘCIE NA BOOKSTAGRAM

7 SPOSOBÓW JAK ROBIĆ LEPSZE ZDJĘCIE NA BOOKSTAGRAM


Jeżeli prowadzicie Instagrama książkowego, to zapewne ten post przykuł Waszą uwagę. Często dostaję od Was pytania, jak robię takie piękne zdjęcia i czym? W tym poście chcę Wam podrzucić kilka przydatnych rad, które ja również podłapałam, kieruję się nimi i dzięki temu, choć może nie profesjonalne, to przynajmniej wychodzą mi w miarę dobre zdjęcia.


Jeżeli uważacie, że Wasz Bookstagram jest brzydki, albo coś Wam nie pasuje. Chcielibyście coś zmienić, ale nie wiecie co. Jeżeli wciąż podziwiacie piękne Bookstagramy i marzycie, żeby umieć też tak robić zdjęcia, to poniższe rady myślę, że zdecydowanie powinny Wam pomóc. 

1. TŁO

Musisz znaleźć sobie odpowiednie tło, oczywiście w zależności od tego, czy chcesz robić zdjęcia jasne, czy ciemne. Na pewno masz w domu chociaż jedno takie miejsce, w którym możesz robić zdjęcia. Może to być chociażby parapet, pościel, biurko, lub jeśli masz domową biblioteczkę, to właśnie ona może stanowić idealne tło. Chodzi o to, aby twoje zdjęcia do siebie pasowały. Jeżeli każde będzie w innym miejscu może wyjść Ci nietetyczny misz-masz. Oczywiście można tak robić, ale są to już zdecydowanie wyższe schody, a ja chcę na razie pokazać podstawy. Dobrym pomysłem jest również wykorzystanie ściany. Po prostu rób zdjęcia na jej tle. Jeżeli rzeczywiście nie masz w domu takiego tła, to zainwestuj np. w biały kocyk i już masz jedno stałe tło! Dokup sobie ewentualnie jakieś poduszki i będzie idealnie. 

2. KWIATY

Jest to niemalże idealny element. Kwiaty zawsze dobrze wyglądają na zdjęciu, a w połączeniu z książkami, wręcz bajecznie. Mogą być nawet kwiaty doniczkowe, głównie zielone i liściaste - takie prezentują się najlepiej. W końcu większość z nas ma w mieszkaniu jakieś kwiatki. 
A jeszcze lepsze są kwiaty cięte - tulipany, róże, goździki itd. Z nimi nawet zwykłe zdjęcie wygląda cudownie. W biedronce zawsze są bukiety kwiatów i to nie drogie, przydadzą ci się nie tylko do zdjęć, ale również będą przyjemne dla oka, otoczenia i dzięki nim zawsze jest przyjemniej w domu.

7 SPOSOBÓW JAK ROBIĆ LEPSZE ZDJĘCIE NA BOOKSTAGRAM

3. POSTAW NA MINIMALIZM!

Po co robić jakieś zamieszanie na zdjęciu, nic lepiej nie wygląda jak piękne minimalistyczne zdjęcie książki np. na tle ściany, lasu itd. Albo jak po prostu trzymasz otwartą książkę na kolanach, czy w rękach. Tylko pamiętaj o dobrym tle, to dzięki niemu to minimalistyczne zdjęcie będzie piękne i przyciągające uwagę. 
Przykłady profili minimalistycznych: bookshunterx   booksforlynch  bookocholic  smallbigshelter

4. LAMPKI

O tak, to jest coś, co uwielbiam najbardziej. One zawsze dodają uroku zdjęciom, mam wrażenie, że każde zdjęcie, na którym są lampki, jest piękne! Poważnie! Lampki pasują do każdej książki i każdego zdjęcia. Polecam szczególnie białe światełka, lub te na drucie, które sama sobie nie dawno kupiłam i jestem zakochana. Naprawdę polecam w nie zainwestować, drogie nie są, a przydawać Wam się będą cały czas. No i są na baterię.
7 SPOSOBÓW JAK ROBIĆ LEPSZE ZDJĘCIE NA BOOKSTAGRAM5. UŻYWAJ TEGO SAMEGO FILTRA

Jeżeli chcecie aby Wasze zdjęcia wyglądały spójnie, musicie używać ciągle tego samego filtra, nie możecie za każdym razem go zmieniać. Jeżeli do danego zdjęcia nie pasuje filtr, którego używacie, to musicie zrezygnować z tego zdjęcia, nawet jeśli bardzo Wam się podoba, to musicie je przeboleć. Znam mnóstwo ludzi, którzy robią bardzo dużo zdjęć, a wybierają z nich tylko jedno, które pasuje do profilu. Jak zależy Wam na cudownym Bookstagramie, to musicie coś czasem poświęcić. Polecam program VSCO, który ma jedne z najlepszych filtrów, z tego co wiem ten program jest używany przez naprawdę wielu ludzi. Ma tak wspaniałe filtry, że gwarantuję Wam poprawę jakości zdjęć. 

6. NAPOJE

Kolejny genialny rekwizyt do zdjęć. Czy to kawa, herbata, capuccino - zawsze fajnie pasuje do książki.
I do tego taki mały podpunkt. Kubki - jak macie w domu fajne kubki czy filiżanki, wykorzystujcie je. Dobrze wyglądają na zdjęciu. 

7. SZUKAJ INSPIRACJI NA ZAGRANICZNYM BOOKSTAGRAMIE

Tak! Zagraniczny Bookstagram jest bardzo inspirujący. Ja właśnie z niego brałam przykład. Marzyłam aby robić takie piękne zdjęcia. Niemal codziennie przeglądam zagraniczny Bookstagram, to dzięki niemu znajduję nowe pomysły na zdjęcia, czy rekwizyty jak np. lampki. Naprawdę bardzo polecam. Jest tam od grona inspiracji. W dodatku jeszcze bardziej Was zmotywuje do robienia zdjęć.


Przydatny post? Stosujecie kilka z tych punktów?


Prześlij komentarz

0 Komentarze