Cytaty

,,Nikt nie jest idealny, niczyje życie nie jest doskonałe. A u najbliższych ludzi, których kochamy najbardziej - najszybciej zauważamy wady." 
,,Przez niego zginę" K.A Tucker

,,Przecież wszyscy umieramy, tylko niektórzy trochę wolniej."
,,Serce umiera ostatnie" Margaret Atwood

,,Nikt nie rozpoznawał, że moje istnienie ma wyższy cel, że mam do spełnienia misję. Wystarczy tańczyć do tej samej muzyki, pić ten sam alkohol. Wtedy ludzie akceptują cię bez zastrzeżeń. To łatwe. Trzeba tylko nabrać trochę wprawy. Mnie się to udało."
,,Motylek" Katarzyna Puzyńska

,,Wszyscy chcemy wierzyć, że każdy dzień jest inny, że każdego dnia się zmieniamy, ale tak naprawdę pewne rzeczy są w nas zakodowane od samego początku."
,,Moje serce i inne czarne dziury" Jasmine Warga

,,-Nie piszesz swojego życia słowami - rzekł potwór - lecz działaniami. Nie jest ważne, co myślisz. Liczy się tylko to, co robisz."
,,Siedem minut po północy" Patrick Ness

,,Serce to strzała. Pragnie trafić w cel." 
,,Szóstka Wron" Leigh Bardugo

,,Idziemy własnymi, sztywno wyznaczonymi drogami, tak bardzo jesteśmy zagłębieni w koleinach, że przestajemy widzieć, kim naprawdę są ci, których kochamy." 
,,Mroczna Materia" Blake Crouch 
"-Czasami sobie myślę, że piękno może odstraszać miłość. -Dlaczego?-Bo czasami zakochujemy się w twarzy, a nie w tym, co się pod nią kryje."
,,Making Faces" Amy Harmon

,,Szczęście to mityczny konstrukt, sen, który wy, ludzie, śnicie, żeby przeżyć każdy kolejny dzień. Szczęście to księżyc, a wy niczym słońce nie ustajecie w pogoni za nim, wciąż biegając w kółko i nie zbliżając się doń ani na krok. A jedna nigdy nie przyjdzie wam prze myśl, że ta pogoń nie ma sensu. Dlaczego?"
,,Zakazane życzenie" Jessika Khoury

,,A przecież szczęście już jest, dokładnie w tym momencie, tu i teraz, z tobą, w tobie i w tej osobie, co siedzi obok ciebie, rozsiadło się między wami, w ciepłej dłoni, w pocałunku, w smaku kawy. Nawet nie zauważasz, że właśnie przeżywasz szczęście, za którym być może w tej samej chwili tęsknisz. A kiedy w końcu zdajesz sobie z tego sprawę, że w tej samej chwili naprawdę byłeś szczęśliwy, jest już za późno. Nie ma go. Nie ma już szczęścia. Odeszło niechciane..."
,,Sen powrotu" Piotr Strzeżysz

,,Tęsknota wywołała sen. Niespełniony sen o byciu gdzie indziej. Byciu tam, gdzie nie sięga wzrok. Tak, gdzie jest wielki świat. Byciu tam, gdzie nas nie ma."

,,Sen powrotu" Piotr Strzeżysz

"Cisza. Lubię ciszę. To przedłużone preludium przed zaskakującym dźwiękiem, niespodziewaną myślą, nieoczekiwanym spotkaniem. Choćby i z pancernikiem."

,,Sen powrotu" Piotr Strzeżysz

"Ale czym jest człowiek, Georg? Ile jest wart? Czy jesteśmy tylko pyłem wirującym w powietrzu i ciskanym na cztery wiatry?"

,,Dziewczyna z pomarańczami" Jostein Gaarden

"-Wyrzucili cię - powiedziała. - Ale to nie znaczy, że jesteś bezwartościowa. Znaczy tylko, że nie dostrzegli twojej wartości. [...] - Możesz im pokazać - powiedziała. - Możesz wybrać własną drogę." 
,,Ocalona" Alexandra Duncan 


''Kto chciałby być przy kimś pokrytym cierniami? 
-Cierniami? 
-Cierniami, kolcami. Zgorzkniałym. Pełnym sprzeczności."
,,Dwór cierni i róż" Sarah J. Maas

"-Mój ojciec powiedział kiedyś mi, że powinnam pozwolić moim siostrom marzyć o lepszym życiu, lepszym świecie. A ja odparłam, że coś takiego nie istnieje. [...] Nigdy go nie rozumiałam, bo nie potrafiłam... nie umiałam uwierzyć, że to jest w ogóle możliwe. [...] Aż do teraz."
,,Dwór cierni i róż" Sarah J. Maas

''Życie jest pełne Wielkich Pytań, nieprawdaż? Los czy przeznaczenie? Niebo czy piekło? Miłość czy pociąg fizyczny? Rozwaga czy impuls?"
,,Bazar złych snów" Stephen King 

''Ludzie, którzy mienią się realistami, często są największymi optymistami ze wszystkich."

,,Bazar złych snów" Stephen King 
"Miliardy ludzi przychodzą na ten świat i z niego odchodzą - mówi. - Ale nigdy nie będzie drugiej takiej jak ty."
,,Patriota" Marie Lu

"Zamierzałam wykorzystać każdy dzień i walczy o to, co najważniejsze - o swoją wolność"
"Porwana pieśniarka" Danielle L. Jensen 

"Tristan chciał żebym odeszła. Choć kochał mnie z całego serca, nigdy by mi nie zaufał, a bez zaufania nasza miłość była skazana na klęskę."

"Porwana pieśniarka" Danielle L. Jensen 

"- Wszyscy uważaj mnie za kogoś niezwykłego [...] ... a przecież ja nie mam pojęcia o magii. Jak mogą o de mnie oczekiwać jakichś wielkich czynów. Jestem słynny, a nawet  nie pamiętam z jakiego powodu. Nie wiem, co się stało, kiedy Vol..." 

,,Harry Potter i kamień filozoficzny" J. K. Rowling

"[...] pojedyncze zdarzenia lub ich ciągi wpasowują się w czyjąś życiową układankę. Stają się inspiracją. Początkiem łańcuszka lub też jego kolejnym ogniwem. Niteczką splatającą ze sobą ludzkie losy, albo liną ratunkową. Ślady zostawiane w ludzkich sercach, czasami nieświadomie. Słowa, od których człowiek kurczy się i rośnie."

,,Sukienka z mgieł" Joanna M. Chmielewska

"Przez chwilę zastanawiałam się,  co czuje człowiek, który jest z kimś w związku i przez cały czas pozostaje sobą. Ktoś taki ma przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, którą może dzielić ze swoją drugą połówką. I liczyć na jej bezwarunkową miłość. A nie taką, która kończy się nagle i bez żadnej widocznej przyczyny." 
,,Remedium - Program część 0" Suzanne Young 

"Mówi się, że cierpienie czyni nas silniejszymi i mądrzejszymi,, ale obawiam się, iż znacznie częściej sprawia, że stajemy się słabsi i bardziej strachliwi."
,,Tu i teraz" Ann Brasheres

"Patrzę na siebie w lustrze i widzę w oczach łzy. Czuję się dziwnie wytrącona z równowagi. Co mi przyjdzie z bycia szczęśliwą? Zakochania się? Udawania, że wiem, czym jest szczęście?"
,,Tu i teraz" Ann Brasheres

"Nie mogę sobie wyobrazić, że jestem dorosła. Inna niż teraz. Stara, zamężna lub martwa."
,,A gdybym zniknęła?" Meg Rosoff 

"Nie zdawałem sobie sprawy, jak jestem samotny, póki nie pojawiła się w moim życiu."

,,Jesteś za daleko" Abbi Glines

"Zazdrość była bolesna, a nigdy wcześniej jej nie doświadczyłem. Ale, cholera, kiedy już cię dopadnie, wtedy ją czujesz. I dobrze wiesz, co to za uczucie" 
,,Jesteś za daleko" Abbi Glines

"Francja to kraj, w którym zdrada małżeńska nie oznacza braku kręgosłupa moralnego, pokazuje raczej, że ktoś ma skomplikowane życie. Spójrzmy prawdzie w oczy: każdy z nas czasami spotyka na swojej drodze różne komplikacje" 
,,Cała prawda o Francuzkach" Marie-Morgane Le Moel

"- Pytasz gwiazd o zdanie?
- Tak, ale są milczące.
- Mówią, że milczenie jest złotem.
- Kłamią. Trzeba rozmawiać, inaczej nie dojdzie się do prawdy."
,,Ezotero. Moje przeznaczenie" Agnieszka Tomczyszy
"Jego obecność w moim życiu zmieniła moje postrzeganie świata: pokazała mi, czym jest w pełni odwzajemniona miłość do mężczyzny. Nie jest wymysłem autorów książek ani wydumaną przez pijane wróżki historią. Istniała naprawdę. I była oszałamiająca."
,,Ezotero. Moje przeznaczenie" Agnieszka Tomczyszy

"-Czy można stracić swoją największą miłość, mieć zdeptane i wyniszczone serce i kochać nim nadal kogoś, kto na to czeka?" 
,,Ezotero. Moje przeznaczenie" Agnieszka Tomczyszy

"Tylko słabi na umyśle nie chcą się poddać wpływami literatury.
                                                                                                          Diabelskie maszyny ,,Mechaniczny anioł" Cassandra Clare

"Nigdy nie widziałem, żeby ktoś tak ekscytował się książkami. Można by pomyśleć, że to diamenty"

                                                                                                                                 Diabelskie maszyny ,,Mechaniczny anioł" Cassandra Clare"Jedzenie, które spożywamy w ciągu całego dnia, odpowiada za doznania, jakich doświadczamy w tymże dniu. Ponieważ to, co jemy, zawiera esencję życia - naszego życia"
,,Ja, Kobieta. Jak pokochać i zrozumieć swoje ciało" Cameron Diaz & Sandra Bark

"Czuł się przytłoczony ciężarem odpowiedzialności, która na nim spoczywała. Miał już dość tego, że jest wciągany do Podziemia. Że oczekuje się od niego rozwiązywania podziemnych problemów. Że jego rodzina musi cierpieć dla sprawy, która nawet jej nie dotyczy"
,,Gregor i klątwa Stałocieplnych" Suzanne Collins 3 tom Kronik Podziemia

"[...] ludzie kłamią i zrobią wszystko, byle tylko zdobyć to, czego chcą - odparł Nike. - A najgorsze jest to... że nikt właściwie nie będzie zaskoczony"
,,Gregor i klątwa Stałocieplnych" Suzanne Collins 3 tom Kronik Podziemia

"Może właściwie ludzie nie potrzebują snu. Może to tylko coś, do czego się przyzwyczaili i myślą, że jest im to potrzebne, choć w rzeczywistości mogą się bez tego obejść.
,,Kroniki podziemia" 1 & 2 część Suzanne Collins 

"Człowiek stworzył się pięknym zewnętrznie i doskonałym fizycznie. Musimy być godni wieczności. Mówią, że kiedyś piękno było wyjątkiem i przyciągało powszechną uwagę: cóż, teraz to norma. Świat na pewno nie zrobi się od tego gorszy.

                                                                                                            ,,Futu.re" Dmitry Glukhovsky

"Masz silne postanowienie, żeby czegoś nie robić, a budzisz się, kiedy jesteś już w tym po uszy, właśnie w tym niechcianym czymś, i nie ma już drogi odwrotu. [...] I nie wiadomo, jak to się stało. Nie ma kogo zapytać. Ani z kim o tym porozmawiać."
,,Futu.re" Dmitry Glukhovsky 


"Niczego nie zrobiliśmy ze swoją wiecznością. Śmierć nas popędzała, Jakob. Śmierć zmuszała nas do pośpiechu. Zmuszała nas do korzystania z życia. Śmierć była kiedyś wszędzie widoczna. Wszyscy o niej pamiętali. Nadawała strukturę: oto początek, oto koniec."

,,Futu.re" Dmitry Glukhovsky 

"Ta energiczna, zdecydowana, kochająca istota, księżniczka zwana Światłem Eyllwe, kobieta będąca światłem nadziei dla wielu, zgasła, jakby była jedynie dopalającą  się świeczką."
,,Korona w mroku" Sarah J. Maas - 2 część


"Jak to możliwe, że życie go zaabsorbowało tak bardzo, że dotychczas tego nie zauważył? Że tak bardzo zaabsorbowały go szkoła i VertNet? [...] Naprawdę nie pamiętał, kiedy po raz ostatni widział rodziców"
,,W sieci umysłów" James Dashner - Doktryna śmiertelności cz. 1


"I naprawdę było jej przykro. Przykro to mało powiedziane. Była załamana. Z jakiegoś powodu wbiła sobie do głowy, że ona i ten chłopak są do siebie podobni. Jej rosnący przez cały wieczór optymizm prysł jak bańka mydlana."
12 świątecznych opowiadań czyli "Podaruj mi miłość" zebrała Stephanie Perkins"Jeżeli chcesz znaleść się gdzieś daleko, każdy bilet jest tak samo dobry"

12 świątecznych opowiadań czyli "Podaruj mi miłość" zebrała Stephanie Perkins
"[...] może myliłam się, sądząc, że niektórych rzeczy nie mogę mieć, że coś jest poza moim zasięgiem. Może wolno mi mierzyć wysoko. Może to wszystko jest dla mnie, jeśli tylko zechcę." 
12 świątecznych opowiadań czyli "Podaruj mi miłość" zebrała Stephanie Perkins

"- No właśnie, a teraz, gdy go zabrakło, cierpię. Wiem, że w  moim życiu był ktoś, a potem znikł, została po nim pustka. Tak jakbym miał dziurę w piersi. Czasami wydaje mi się, że ten ból mnie wykończy."

,,Plaga samobójców - Program część 1" Suzanne Young 

"Nie wiedziałam, co straciłam. Nie pamiętałam świata, w którym niegdyś żyłam."

,,Plaga samobójców - Program część 1" Suzanne Young 

"I tak działo się przez kolejne 3 tygodnie: śmiałam się wśród ludzi, płakałam w samotności. Śmiech, płacz, śmiech, płacz. W końcu ogarnęło mnie dziwne odrętwienie. Musiałam jednak dalej to ciągnąć, ponieważ tylko w ten sposób mogłam wszystko przetrwać."

,,Plaga samobójców - Program część 1" Suzanne Young 

"Każdego ranka budzi mnie myśl, że dzisiaj na pewno zachoruję. Zostanę oznakowany przez agentów i skierowany na leczenie. Nie chce mi się wstawać z łóżka. Jednak wstaję, ponieważ wiem, że nie mogę zostawić cię samej na tym świecie"
,,Plaga samobójców - Program część 1" Suzanne Young 

"-Nie masz pojęcia, jak to jest mieć w głowie obcy obiekt, za pomocą którego wdziera się do twojego umysłu tak nikczemny człowiek, jak twój ojciec. Żyję z tym każdą minutę, każdego dnia. Czasami tak bardzo chcę się tego pozbyć, że myślę o wyrwaniu chipa własnoręcznie."

,,Ender" Lissa Price "Nie mówię "miłego dnia". Uważam, że to jeden z najdurniejszych zwrotów, jakie wymyślono. Nie można na przykład powiedzieć "przykrego dnia", "złego dnia" albo "mam gdzieś twój dzień". za każdym razem musi to być miły dzień. Ale ja w to nie wierzę. Wierzę w coś wręcz przeciwnego. 
,,Will Grayson, Will Grayson" John Green & David Levithan 

"No czy na przykład wierzysz, że człowiek może zmienić swoje nastawienie do czegoś. Pewnego dnia budzisz się i uświadamiasz sobie coś, widzisz to w sposób, w który nigdy na to nie patrzyłeś i bum! Objawienie. Coś zmienia się na zawsze. Wierzysz w to?"

,,Will Grayson, Will Grayson" John Green & David Levithan 

"Nadzieja była zjawiskiem bardzo kruchym i niebezpiecznym. Mogła człowieka unosić wysoko, ponad chmury, a później porzucić"

"Drżenie" Jus Accardo

"To wszystko co kiedyś kochałam było teraz puste jak wydmuszka." 
"Drżenie" Jus Accardo

"Jeśli miałbym zdolność dotykania kogokolwiek innego na świecie, wciąż jestem przekonany, że dotykałbym tylko ciebie."
"Drżenie" Jus Accardo

"Spokojna, pomocna, godna zaufania Priya. Dlaczego miałaby popełnić samobójstwo? W ataku nostalgii? A może wyczuła, że setkę zesłańców czeka mimo wszystko zagłada?
 ,,Dzień 21" Kass Morgan 

"Posłano ich na Ziemię, żeby na własnej skórze sprawdzili, czy da się tu żyć. Powiedziano im, że będą pierwszymi od trzystu lat ludźmi na tej planecie. Okazało się, że to nieprawda."
 ,,Dzień 21" Kass Morgan

"Jeśli miałbym zdolność dotykania kogokolwiek innego na świecie, wciąż jestem przekonany, że dotykałbym tylko ciebie."
"Drżenie" Jus Accardo"To wszystko co kiedyś kochałam było teraz puste jak wydmuszka." 

"Drżenie" Jus Accardo

"Nadzieja była zjawiskiem bardzo kruchym i niebezpiecznym. Mogła człowieka unosić wysoko, ponad chmury, a później porzucić" 
"Drżenie" Jus Accardo

"Nie mówię "miłego dnia". Uważam, że to jeden z najdurniejszych zwrotów, jakie wymyślono. Nie można na przykład powiedzieć "przykrego dnia", "złego dnia" albo "mam gdzieś twój dzień". za każdym razem musi to być miły dzień. Ale ja w to nie wierzę. Wierzę w coś wręcz przeciwnego. 

,,Will Grayson, Will Grayson" John Green & David Levithan 

"No czy na przykład wierzysz, że człowiek może zmienić swoje nastawienie do czegoś. Pewnego dnia budzisz się i uświadamiasz sobie coś, widzisz to w sposób, w który nigdy na to nie patrzyłeś i bum! Objawienie. Coś zmienia się na zawsze. Wierzysz w to?"  


"Nie wiedziałam, co straciłam. Nie pamiętałam świata, w którym niegdyś żyłam."
"Plaga samobójców - Program część 1" Suzanne Young


"I tak działo się przez kolejne 3 tygodnie: śmiałam się wśród ludzi, płakałam w samotności. Śmiech, płacz, śmiech, płacz. W końcu ogarnęło mnie dziwne odrętwienie. Musiałam jednak dalej to ciągnąć, ponieważ tylko w ten sposób mogłam wszystko przetrwać."

"Plaga samobójców - Program część 1" Suzanne Young"Każdego ranka budzi mnie myśl, że dzisiaj na pewno zachoruję. Zostanę oznakowany przez agentów i skierowany na leczenie. Nie chce mi się wstawać z łóżka. Jednak wstaję, ponieważ wiem, że nie mogę zostawić cię samej na tym świecie"
"Plaga samobójców - Program część 1" Suzanne Young


"Większość ludzi ukrywa się za maskami w obawie przed zranieniem."
,,Lato koloru wiśni" Carina Bartsch 


Prześlij komentarz

1 Komentarze