WARTO ZAJRZEĆ #8 Jaki sens ma zbieractwo książek?


WARTO ZAJRZEĆ #8

Hej! Tym razem wracam do Was z ,,Warto zajrzeć" o wiele szybciej, ale to chyba wynik tego, że ostatnio pojawia się mnóstwo ciekawych tekstów na blogach, czy filmików na YT. Wiem, że uwielbiacie tę serię, także będę starała się jak zawsze zbierać ciekawe linki. Tym razem pojawia się mnóstwo kontrowersyjnych tekstów, których nie da się obejść ot tak. Dużo się dzieje ostatnio w naszej książkowej blogosferze i nie tylko, więc warto mówić, warto rozmawiać i dyskutować.

~*~

Coś co zauważyłam, że zaczęło wkurzać nie tylko mnie, ale i innych "Lenistwo w blogosferze", czyli o konkursach, a tak naprawdę o rozdawajkach, bo ludzie są zbyt leniwi by brać udział w konkursie, w którym żeby wygrać trzeba zrobić jakieś zadanie.

Jaki sens ma zbieractwo książek, czytanie młodzieżówek... i prowadzenie bloga?  Ten post jest waszym must have! Wreszcie ktoś napisał, co w trawie piszczy. Autorka bloga, Marzena, dogłębnie mnie poruszyła i uświadomiła coś, co starłam się sama ukryć, bo czułam, że tak jest, ale totalnie nie dopuszczałam do siebie tej myśli. Niestety taka jest prawda o blogosferze literackiej, i tak mówię też o sobie!

Dlaczego czytasz tak dużo książek? Na pewno nie masz życia! Mylne myślenie wielu ludzi. Wydaje im się, że czytanie to totalna strata czasu, że to nawet nie jest pasja, że życie se marnujesz. Niestety moja mama tak uważa. "Co ty będziesz robić z tymi książkami, po ci ich tyle, bibliotekę zakładasz? (mówi)". Czytam je mamo!

Czytelnicze porady, czyli 9 sposób na ułatwienie sobie życia - nie chcesz mieć złamanych grzbietów, ciągle czekasz aż zostanie wydany kolejny tom, nikt nie chce przeczytać twojej ulubionej książki, nie masz ochoty na czytanie, autorka bloga ma na to i inne rzeczy doskonałe rady!

Czy można mieć dość współprac recenzenckich?  Dostawanie darmowych książek wydaje się fajne, ale niestety do czasu. Każdy bloger po dłuższym czasie zaczyna dostrzegać pewne wady i zaczyna mieć dość współprac.

Genialna recenzja ,,Drogi Królów" Na pewno spotkaliście się z niejedną krytyką wobec blogerów. Po co nam te blogi, że się sprzedaliśmy za darmowe rzeczy, czy książki, pewnie zarabiamy na tym dużo, zależy nam tylko na wyświetleniach, nasze recenzje są żałosne itd. Kasia postanowiła napisać post zwrotny -  Odpowiadam na zarzuty wobec blogerów książkowych.


Sylwia z kanału My Books My Life nagrała przepiękny filmik, który chwyci Was za serducho. Koniecznie obejrzyjcie. 


Naucz się rozróżniać hejt od krytyki - no właśnie, hejt a konstruktywna krytyka to dwie różne rzeczy! Zresztą ja się nie będę rozwodzić, koniecznie przeczytać tekst Klaudii, która podała świetny przykład pewnej osoby i również pewnego bloga. 

INNEPrześlij komentarz

1 Komentarze

  1. Nigdy nie uwazalam czytania za strate czasu. Strata czasu jest dla mnie granie albo siedzenie godzinami na fejsie i przegladanie go w.te i we wte. Kiedys lubilam jezdzic na wakacje gdzie nie bylo zasiegu bo mialam spokoj od fb i innych rozpraszaczy. Byla tylko ksiazka i ja.

    OdpowiedzUsuń