ZAŁĄCZNIK Rainbow Rowell

,,ZAŁĄCZNIK" Rainbow Rawell
Lincoln O'Neill nie może uwierzyć, że jego praca polega na czytaniu cudzej korespondencji. Zgłaszając się na stanowisko ,,administratora bezpieczeństwa danych". Natrafiwszy na e-maile Beth i Jennifer, wie, że powinien wysłać im upomnienie. Ale ich pokręcona korespondencja na temat spraw osobistych bawi go i wciąga. Kiedy uświadamia sobie, że zakochał się w  Beth, jest już za późno, żeby tak po prostu nawiązać z nią znajomość. Co miałby jej powiedzieć...? ,,To ja jestem tym facetem, który czyta twoje e-maile... i kocham cię"?

~*~

Do tej pory nie udało mi się przeczytać ani jednej książki tej autorki, chociaż chciałam. A teraz w końcu nadarzyła się okazja i bardzo się z tego cieszę. Prawdę powiedziawszy nie wiedziałam nawet czego się spodziewać. Romantycznej opowieści, wzruszające historii, czy może po prostu książki o miłości z nutą humoru i sarkastycznych dialogów. Otrzymałam jednak całkiem ciekawą mieszankę. 
,,- Ciesz się z tego, Lincoln. Pieniądze są złe. Stają między tobą, a rzeczami, których pragniesz, i ludźmi, których kochasz."
Główny bohater, czyli nasz Lincoln jest 29-letnim mężczyzną mieszkającym z matką, który nie ma raczej ciekawej przeszłości, a jeszcze przez nową i dziwną pracę nie zapowiada się ciekawa przyszłość. Nie dość, że musi czytać cudzą koresponduję, to jeszcze pracuje w godzinach nocnych. Na szczęście jego nudne życie zmieniają Bett oraz Jennifer. Obie dziewczyny są szalone, zabawne i lecą na przystojnych facetów, no przynajmniej Beth, która pewnego dnia dostaje świra na punkcie pewnego mężczyzny. Ale czy jest on tym kim się wydaje? 

Myślałam, że jest to bardziej książka dla młodzieży, ale biorąc pod uwagę wiek bohaterów, ich pracę i to jakie słownictwo się pojawia możemy śmiało stwierdzić, że jest ona bardziej dla dorosłych. Ale, ale... Jak najbardziej powinni ją czytać młodsi czytelnicy, ponieważ oni również odnajdą się w tej historii i być może polubią bohaterów. Ja zdecydowanie uwielbiam te 2 dziewczyny. Ich korespondencja  w e-mailach była zwariowana i rzeczywiście bardzo zabawna. Szkoda, że przez większość książki nic się nie dzieje. Momentami się nudziłam i liczyłam na rozwój akcji, trochę się zdziwiłam gdy dopiero na końcu wszystko się wyjaśnia.

,,ZAŁĄCZNIK" Rainbow Rawell

Nie czytałam ,,Fangirl" ani nawet ,,Eleonory i Parka", więc nie mam porównania, czy ta książka była lepsza od pozostałych tej autorki. Ale śmiało mogę powiedzieć, że ją polecam. Jest to pozycja dla dorosłych ale i jak najbardziej dla młodzieży, szczególnie dla fanów pisarki. Jest to naprawdę ciepła, urocza i nawet zabawna historia, która zdecydowanie różni się od typowych romansów - możecie liczyć na naprawdę coś świeżego. Pióro Rainbow Rowell jest bardzo lekkie i lektura tej książki, to czysta przyjemność. Nie było jakichś większych fajerwerków, ale mimo to podobała mi się. 


Ocena: 7/10 | Autorka: Rainbow Rowell | Tłumaczenie: Magdalena Słysz | Ilość stron: 413 |Rok wydania: 2016 | Gatunek: romans, literatura młodzieżowa | Wydawnictwo: HarperCollins 


Obsługiwane przez usługę Blogger.