THE SECRET GARDEN / KSIĄŻKA PO ANG. / WYDAWNICTWO ZE SŁOWNIKIEM

THE SECRET GARDEN / KSIĄŻKA PO ANG. / WYDAWNICTWO ZE SŁOWNIKIEM

Tajemniczy ogród jest powieścią obyczajową napisaną przez Frances Hodgson Burnett opublikowaną w roku 1911. Książka zaliczana jest do literatury dziecięcej i uważana jest za najlepszą powieść tej autorki. Historia opowiada losy Mary Lennox, dziewczynki urodzonej w Indiach, która wychowywana była przez hinduską nianię. Mary jest dziewczynką samolubną i niegrzeczną, która po śmierci rodziców przeprowadza się do Anglii do swojego wujka. Mary czuje się w domu wuja opuszczona i osamotniona, ale zmienia się to w chwili gdy kolorowy ptaszek pokazuje jej wejście do tajemniczego ogrodu, który staje się jej drugim domem.

~*~

Całkiem prawdopodobne, że już widzieliście te książki na innych blogach lub księgarniach, ale ja również chcę dorzucić swoją opinię o nich, a w szczególności zachęcić was do sięgania po książki po angielsku. 

Na Polskim rynku jest fenomenalne wydawnictwo, które wydaje różne książki po angielsku z małym słownikiem na bocznym pasku ułatwiającym czytanie, dla tych którzy jeszcze nie są zbyt biegli w angielskim, chcą zacząć czytać w tym języku albo być może chcą zgłębić więcej słówek. Jest to wprost genialne rozwiązanie! Pewnie sami zauważyliście, że coraz więcej z nas sięga po obcojęzyczne powieści, zasadniczo robi się to teraz modne. A wy jeszcze nie do końca jesteście biegli w języku? Ta książka jest wyśmienitym rozwiązaniem dla was. Możecie zacząć czytać po angielsku nie obawiając się, że nic totalnie nie zrozumiecie. 

Dla mnie to wydawnictwo spadło z nieba! W tym roku zdaję maturę z angielskiego no i bardzo obawiam się, że nie dam rady na ustnym, a czytanie takiej książki pozwala mi na bieżąco być z językiem, zgłębiać wiedzę, poznać nowe słówka, a także zobaczyć jak wygląda używanie języka w oryginale, bo wierzcie mi, że to nie to samo co w podręczniku szkolnym. 
THE SECRET GARDEN / KSIĄŻKA PO ANG. / WYDAWNICTWO ZE SŁOWNIKIEM

Będziecie niezwykle usatysfakcjonowani gdy zaczniecie czytać w innym języku, ja jestem! Czuję, że nie dość, że czytam to jeszcze się uczę. Przecież teraz bez języka angielskiego jak bez ręki. Niemal wszędzie jest potrzebny i używany. Zauważcie, że nawet na Instagramie Polacy piszą swoje posty po angielsku by dotrzeć do większej liczby ludzi. Z pewnością też byście chcieli. Zacznijcie poznawać język od jego naturalnego podłoża. 

Ja akurat wybrałam sobie dość łatwą książkę na spróbowanie, czyli ,,Tajemniczy ogród" i powiem wam, że całkiem nieźle mi szło. Chociaż bawiły mnie sytuacje, gdy te przetłumaczone słówka znałam, a te nie, zdarzało mi się samej tłumaczyć, bo okazywało się, że nie kojarzyłam ich totalnie, ale jakoś sobie poradziłam. Jeśli nie wiecie czy dacie sobie radę, to spróbujcie właśnie od jakiejś lekkiej książki, w której słówka nie będą skomplikowane, jak ta. 

Wydawnictwo ze słownikiem jest genialnym rozwiązaniem dla wielu ludzi. Ja jestem bardzo usatysfakcjonowana, że przeczytałam pierwszą książkę po angielsku i ją zrozumiałam. Co prawda czytało mi się o wiele wolniej, bo się czasami musiałam zastanowić, czy dobrze zrozumiałam, ale jednak przeczytałam! 
W dodatku książki są w bardzo przystępnej cenie, co również mnie bardzo cieszy, a wy się nie wykosztujecie. Serdecznie polecam wam zacząć swoją przygodę z książkami anglojęzycznymi właśnie od takich ze słownikiem. 

Ocena: 9/10 | Autor: Frances Hodgson Burnett | Ilość stron: 441 | Gatunek: powieść młodzieżowa | Rok wydania: 2016 | Wydawnictwo: Ze Słownikiem 

Za książkę serdecznie dziękuję wydawnictwu 

Prześlij komentarz

0 Komentarze