,,CHŁOPAK, KTÓRY CHCIAŁ ZACZĄĆ OD NOWA" Kirsty Moseley

,,CHŁOPAK, KTÓRY CHCIAŁ ZACZĄĆ OD NOWA" Kirsty Moseley
Poznali się w nocnym klubie.
Jamie chce zmienić swoje życie i zerwać z kryminalną przeszłością. Nie potrzebuje komplikacji i nie szuka problemów. 
Ellie kończy szkołę, niedawno rozstała się z chłopakiem. Chce być wolna. Nie sądziła, że tego wieczoru spotka nieziemskiego przystojniaka, któremu nie sposób się oprzeć. 
Ellie i Jamie zakochują się w sobie do szaleństwa. Szybko planują wspólne życie: chcą podróżować, realizować marzenia, zawsze być razem. Jednak mroczna przeszłość Jamiego nie daje o sobie zapomnieć. Ellie nie ma pojęcia, czym naprawdę zajmuje się jej chłopak, gdy nie może się z nią spotkać. Prawdy nie można jednak ukrywać w nieskończoność, szczególnie przed kimś, kogo się kocha…

~*~

,,Chłopak, który chciał zacząć od nowa" to nowa powieść autorki, która napisała ,,Chłopak, który zakradał się do mnie przez okno". Było o niej dość głośno przez jakiś czas, bardzo dużo ludzi również chwaliło tę powieść, więc byłam ciekawa o co chodzi, a teraz nadarzyła się okazja bym mogła w końcu też poświęcić trochę czasu tej autorce i zobaczyć, czy te pochlebne opinie są prawdziwe. 

Wielu z nas myślało sobie kiedyś (lub teraz) "a gdyby tak zacząć od początku, skreślić całkowicie przeszłość i spróbować od nowa?" Zwłaszcza jeśli przeszliśmy w życiu coś ciężkiego, albo mieliśmy trudne dzieciństwo, lub zrobiliście coś, co wiele zmieniło. Chcielibyście najlepiej o tym zapomnieć. Ale niestety przeszłość potrafi być okrutna i znów przywieść czarne chmury. I niestety to spotkało jednego z bohaterów - Jemiego.

"W życiu zdarzają się takie chwile, które wpływają na to, za kogo się później uważasz."

Książka toczy się dwutorowo. Mamy rozdziały z perspektywy Jemiego i Ellie, dzięki czemu poznajemy ich trochę bliżej, a szczególnie ich przeszłość, która odgrywa tutaj znaczącą rolę. Bohaterowie są indywidualistyczni. Praktycznie każdy w tej książce działa na własną rękę, robi swoje i myśli swoje, nie zważając na zdanie innych. Jemiego bardzo polubiłam, bo pomimo iż robi złe rzeczy, jest bardzo dobrym człowiekiem, ciepłym i wyrozumiałym. Natomiast Ellie bardzo mnie denerwowała. Jest dziewczyną zbyt ufną, łatwowierną, wybaczającą, jest też czirliderką w szkole i w ogóle jest za bardzo przesłodzona, zbyt idealna... Typowa fabuła dal romansu motyw bad boya i grzecznej dziewczynki. 

Samą powieść czytało mi się całkiem przyjemnie. Historia nie nudzi, ciągle się coś dzieje, ma również postacie w tle, które bardzo dużo mieszają, więc cały czas jest ciekawie. Przeszłość Jemiego do fajnych nie należy, ale to właśnie ona stanowiła ten najciekawszy punkt książki. Autorka ma bardzo przyjemne pióro, pisze lekko i przyjemnie, ale o poważnych problemach i to sprawia, że ta powieść jest bardzo intrygująca. 
,,Chłopak, który chciał zacząć od nowa" to może nie jest jakaś wybitna lektura, ale nie należy również do tych złych. Wydaje mi się, że wielu z Was będzie nią nawet zachwycony. 

Dalsze losy bohaterów już wkrótce w książce ,,Chłopak, który o mnie walczył"


Ocena: 7/10 | Autorka: Kirsty Moseley | Przełożyła: Magdalena Słysz | Ilość stron: 382 | Rok wydania: 2017 | Gatunek: powieść młodzieżowa/romans/YA | Wydawnictwo: HarperCollins

Za książkę dziękuję serdecznie wydawnictwu HarperCollins.

0 komentarze:

Prześlij komentarz