12 KSIĄŻEK, KTÓRE CHCĘ PRZECZYTAĆ

12 KSIĄŻEK, KTÓRE CHCĘ PRZECZYTAĆ

W wybieraniu książek jestem spontaniczna i zawsze czytam to, co aktualnie wpadnie mi w ręce, nie lubię planować lektur, bo później odnoszę wrażenie, że czytam je na siłę i tracę satysfakcję z lektury. Niemniej jednak gdzieś z tyłu głowy zawsze mam listę książek, po które już od bardzo dawna pragnę sięgnąć. Mam nieodparte wrażenie, że będą to perełki, które pokocham. Na poniższej liście przeważają 2 autorki, których styl mnie absolutnie zauroczył i chciałabym jeszcze w tym roku zapoznać się, ze wszystkimi tytułami. Mam już kilka książek tej autorki za sobą. Moim faworytem wciąż pozostaje ,,Grace i Grace", a zaraz za nią ,,Kocie oko", które bardziej od samej historii skradło moje serce wybranymi fragmentami.  Atwood jest koneserką literatury futurycztysnej, ale moim zdaniem pisanie o przeszłości wychodzi jej o niebo lepiej. Obawiam się, że kolejne lektury od Niej nie będą tak absorbujące, niemniej jednak wiem, że autorka mnie nie zawiedzie pod względem cytatów i życiowych wniosków. Potrafi mnie skłonić do głębokiej refleksji małym fragmentem. Myślę, że najszybciej sięgnę po ,,Ślepego Zabójcę"


Autorka podbiła moje serce ,,Wielką Samotnością", następnie ,,Słowikiem", który wywarł na mnie troszkę mniejsze wrażenie, lecz również była to bardzo emocjonalna książka. Ostatnio nawet udało mi się przeczytać ,,Zimowy ogród" ale niestety tym razem się zawiodłam. Mam nadzieję, że ,,Prawdziwe kolory" i ,,Odległe brzegi" zrobią na mnie nieco większe wrażenie. Choć intuicja mi podpowiada, żeby się nie spodziewać zbyt wiele po nich. 


Pozostałe tytuły są mixem gatunkowym. Każda z nich chodzi już za mną bardzo długo i bezwarunkowo po nie sięgnę, prędzej czy później. Chociażby w e-booku na Legimi. 
,,Krótką historię jutra" chcę przeczytać, ponieważ autor już wcześniej zachwycił mnie w książce ,,21 lekcji na XXI". Uwielbiam takie tematy, uwielbiam spekulacje tego, jak może wyglądać przyszłość i chcę sobie na ten temat wyrobić pełną opinię. 
,,Daisy Jones & the Six" i tu chyba nie muszę dużo mówić, bo fejm jaki na nią trwa wystarczająco przekonuje, żeby zobaczyć, czy rzeczywiście jest to tak porywający tytuł, a zespół tak realistyczny. 
,,Fale" to chyba nie do końca mój klimat i obawiam się, że jest bardzo nudna, jednak liczne cytaty, które wywarły na mnie ogromne wrażenie, bardzo mnie przekonały, żeby jednak spróbować.

 

,,Eleanor&Grey" - nie mogłabym się nazywać fanką gdybym w końcu nie przeczytała kolejnej książki mojej ulubionej królowej gatunku. 
,,Człowiek o 24 twarzach" - sam tytuł jest już wystarczającą zachętą, ale również rozległe opinie, wysokie oceny i sam motyw książki, zdecydowanie zachęca do zapoznania się z nią. Czytaliście już którąś? Jakie książki Wy macie na liście?