ULUBIONE URBAN FANTASY - DROGA DUSZ

DROGA DUSZ

Już od bardzo długiego czasu przestały mnie fascynować młodzieżówki, stały się dla mnie lekko trywialne i nie znajduję w nich już tego, co mi się kiedyś tak bardzo podobało, toteż większość omijam. Natomiast książki Pauliny Hendel mam wrażenie, że nigdy mi się znudzą. 
Seria o Żniwiarzach jest moją ulubioną. Na 4 tom czekałam z wielką niecierpliwością, co jakiś czas sprawdzając datę planowanej premiery. Nie mogłam się doczekać, aż wpadnie w moje rączki. 

W ,,Drodze Dusz" Magdę i Feliksa czekają całkowicie nowe i bardziej niebezpieczne akcje. Magda jak zwykle swoim brakiem odpowiedzialności, musiała w końcu popełnić błąd. Trafia więc do miejsca, gdzie wiele rzeczy musi się znów nauczyć, a przede wszystkim poznać lepiej samą siebie. 
Feliks wciąż humorzasty, wredny, ironiczny i absolutnie najlepszy! W tym tomie niestety jego wiedza zostanie zachwiana i będzie musiał improwizować.

Pozostali bohaterowie wciąż tak samo świetni i oryginalni jak wcześniej. 
Ale żeby nie było nudy, autorka podrzuca nam kolejne intrygujące postacie i szerszy obraz Wiatrołomu, gdzie jak się okazuje ludzie zrobią wiele by bronić swojej skóry, a w obliczu zła wolą znaleźć kozła ofiarnego i obalić całą winę na kogoś niż spróbować zrozumieć.

@EwaLabak

Mówi się, że ta seria to drugi Wiedźmin i jak najbardziej się z tym zgadzam. Paulina Hendel nie naśladuje Sapkowskiego - stworzyła coś równie dobrego i oryginalnego, bazując na naszej kulturze.
Styl pisania autorki również pozostawia wiele do życzenia, ponieważ Paulina trzyma się wartkiej akcji, dobrych krótkich dialogów i humoru, dzięki czemu od książki ciężko się oderwać. Emocje i dreszczyk strachu na plecach podczas lektury gwarantowane!

,,Droga dusz" to już czwarta część przygód Magdy i Feliksa. Obawiałam się, że nic już mnie nie zaskoczy, że nic nowego się tutaj nie da wymyślić, ale bardzo się pomyliłam. Cieszę się, że ta część również okazała się wyśmienita a nawet dużo lepsza! Gdzieś tam zdarzały się nudniejsze momenty, ale one tylko bardziej podsycały późniejszą akcję.
Jedno z najlepszych urban fantasy!


★★★★★★★★★☆


Pusta Noc // Czerwone Słońce // Trzynasty Księżyc // Droga Dusz // Czarny Świt 

Czwarta Strona // 496 str.