12 KSIĄŻEK / PODSUMOWANIE LUTEGO 2019

12 KSIĄŻEK / PODSUMOWANIE LUTEGO 2019
Kto by pomyślał, że jeszcze uda mi się mieć jakiś naprawdę dobry czytelniczo miesiąc. Aż sama nie wierzę, że udało mi się pochłonąć 12 książek. Z drugiej strony nic dziwnego, bo i tak nie miałam nic ciekawszego do roboty, więc chociaż puki mogę wykorzystałam czas na czytanie. Dobra, wiem że mało komu się chce czytać wstęp, to przejdę od razu do książek.
12 KSIĄŻEK / PODSUMOWANIE LUTEGO 2019


AMERYKAŃSCY BOGOWIE  ★★★★★☆☆☆☆☆
Zaczęłam ją jeszcze czytać pod koniec stycznia i mocno się za nią wzięłam, bo tę cegłę pochłonęłam w 3 dni. Niestety bardzo się rozczarowałam. Dostałam w ogóle coś innego niż spodziewałam, w dodatku byłam nastawiona na świetną lekturę, bo w końcu mówią, że to jedna z najlepszych książek Gaimana, a okazała się być porażką. Bogowie w ogóle nie byli ciekawi, fabuła była strasznie monotonna i pełna błędów logicznych. Jedynym plusem okazał się być główny bohater i nic więcej.


OKRUTNY KSIĄŻĘ 
 ★★★★☆☆☆☆☆☆
A to jeszcze większe rozczarowanie. Po tych wszystkich zachwytach recenzentów i Booktuberów byłam niesamowicie ciekawa ,,Okrutnego księcia" to sobie pobrałam na Legimi. 2 podejścia do niego robiłam, bo za pierwszym razem po przeczytaniu 60 str. stwierdziłam, że to gówno i nie będę tego czytać dalej. No ale potem spróbowałam znowu i już doczytałam. Zmarnowałam czas. Bohaterka głupia i wkurzająca, a fabuła jest tak pełna błędów logicznych, że aż ręce opadają. Naprawdę zaskakuje mnie, że recenzenci, którzy ciągle jeżdżą po książkach nie widzą błędów w tej!
I teraz mam straszny dylemat, bo zakończenie mnie zaciekawiło, a i piszą, że 2 część już jest dużo lepiej napisana i zastanawiam się czy ją przeczytać, ale strasznie się boję, że znowu zmarnuję czas.

PIĘKNO, KTÓRE POZOSTANIE  ★★★★★★★☆☆☆
To jest jedna z tych książek, które trzeba przeczytać samemu. Ciężko jest o niej cokolwiek napisać. Historia trójki różnych bohaterów, którzy kogoś tracili i muszą się z tym uporać, łączy ich miłość do muzyki. Przyjemna lektura dla młodzieży.


DAJ SIĘ POKOCHAĆ DZIEWCZYNO ★★★★★★★☆☆☆
Bardzo fajny poradnik. Trafiłam na jakąś opinię, która mnie przekonała, to przeczytałam. Całkiem treściwa książka, rzeczywiście porady są dobre i realistyczne, przede wszystkim każdy przypadek znajdzie coś związanego ze sobą.  Sprawia, że kobieta staje się pewniejsza siebie i pokazuje co warto robić w danych sytuacjach.

DZIEWCZYNKA Z ATRAMENTU I GWIAZD ★★★★★★★★☆☆
Jeżeli lubicie bajkę ,,Vaiana. Skarb oceanu" to ta opowieść przypadnie Wam do gustu. Przyjemna historia o odwadze, sile przyjaźni i poświęceniu. Powróciłam na chwilę do dzieciństwa dzięki niej. Książka idealna dla osób w wieku 8-14.


12 KSIĄŻEK / PODSUMOWANIE LUTEGO 2019

POZWÓL MI WRÓCIĆ ★★★☆☆☆☆☆☆☆
O rany boskie jakie to było słabe! Wysłuchałam audiobook, postarałam się wytrzymać do końca, ale słowo daję dawno nie trafiłam na tak denny thriller. Skusiłam się, bo czytałam ,,Za zamkniętymi drzwiami" tej autorki i która mi się podobała, ale tutaj ja nie wiem co się stało. Dialogi są suche, bohaterowie papierowi, fabuła schematyczna i bezsensowna, a akcja kuleje.

SAVE ME ★★★★★★★☆☆☆
A tu byłam pozytywnie zaskoczona. Skusiłam się na nią przez okładkę, potem zaczęłam żałować decyzji, że ją wzięłam, bo przemyślałam to i zdałam sobie sprawę, kurde przecież to brzmi jak gówniany młodzieżowy romans ze schematami i pewnie będę się męczyć przy lekturze i pewnie będzie beznadziejna, ale o dziwo czytało mi się mega przyjemnie, bohaterowie nie są tak sztampowi jak zakładałam, wręcz przeciwnie nawet ich polubiłam, a styl pisania autorki jest bardzo przyjemny. Fajnie mi się ją czytało, powiedziałabym że to taka lektura guilty pleasure.

ZOSTAŃ ZE MNĄ ★★★★★★★★☆☆
Kolejna książka K.A. Tucker, tym razem w dużo lepszym stylu. Autorka mnie zaskoczyła, bo jest to dużo bardziej dojrzała powieść niż się spodziewałam. Zachwycił mnie klimat Alaski. ,,Zostań ze mną" pokazuje przede wszystkim więzy rodzinne, przebaczenie i poświęcenie. Sam wątek romantyczny rozwija się naprawdę późno. Dawka humoru też się pojawia. Bardzo dobry romans, polecam.

12 KSIĄŻEK / PODSUMOWANIE LUTEGO 2019

FAŁSZYWY POCAŁUNEK ★★★★★☆☆☆☆☆
Kolejna młodzieżówka, na której się przejechałam i stwierdziłam, że jednak powinnam sobie dać z nimi spokój. I znowu ten sam schemat, była chwalona to sięgnęłam i lipa... Oczywiście nie była aż tak zła, ale autorka naprawdę nie postarała się jakoś bardziej ubarwić ten świat, jechała na utartych schematach. Bohaterka całkiem spoko, ale niestety w książce praktycznie nic się nie dzieje, akcja za słabo rozwinięta. No i tutaj jednak nie planuję sięgać po 2 tom.

TUSZ // ISKRA ★★★★★★★★☆☆
Te książki na nowo przywróciły mi wiarę w młodzieżówki po ,,Fałszywym pocałunku" i ,,Okrutnym księciu". Jest to tak zwyczajna historia, a naprawdę intrygująca. Ukazuje ile człowiek jest w stanie poświęcić dla wiary w daną rzecz, siłę większości i wartości, których nie zawsze należy się trzymać.

STRAŻNIK ★★★★★★★★★☆
Po raz kolejny autorka mnie zaskoczyła. Uwielbiam jej styl pisania. W ,,Strażniku" najbardziej polubiłam bohaterów, są tak uroczy, swojscy i z fajnym charakterem, że chciałabym ich znać osobiście. Drugie co mnie zachwyciło, to mój dawno lubiany motyw w książkach czyli post-apokalipsa. A połączenie jej z motywem słowiańskim wypadło oryginalnie.INNE POSTY

I to by było na tyle jeśli chodzi o luty. Kilka książek było słabych, ale o dziwo nie żałuję żadnej z nich, nawet jeśli rzeczywiście straciłam na nie czas, bo każda dała mi coś do myślenia, a to chyba najważniejsze. W przyszłym miesiącu chciałabym postawić na jakieś lepsze pozycje, jak się uda. Moim wyzwaniem na marzec będzie ,,Bożogrobie" Jeya Kristoffa. 

Za najlepszą książkę lutego uznaję ,,Strażnika" a za najgorszą  ,,Pozwól mi wrócić"A ile Wam udało się pochłonąć książek w najkrótszym miesiącu w roku? 

Udanego marca! ♥


PS. 
Oszukiwałam. 3/4 Gaimana przeczytałam w styczniu. 🙈

0 komentarze:

Prześlij komentarz